Jak zacząć wszystko od nowa.

Świat nie jest tylko czarny albo tylko biały. I tak samo jest z naszymi życiami, idealnie kiedy znajdziemy tą równowagę pomiędzy, ale nie jest to takie proste. I w sytuacjach, kiedy zbyt długo nasze życie wala się od jednej skrajności do drugiej, często przez głowę przechodzi nam myśl by rzucić to wszystko i zacząć od nowa.  Odważnie ale z pełną świadomością jestem w stanie stwierdzić, że choć raz w życiu  takie myśli dopadły też ciebie, może nawet miotają ci się po głowie w tej chwili? Niezależnie od tego, czy już się z nimi uporałeś, czy wciąż z nimi walczysz, tym tekstem chcę zwrócić twoją uwagę na główne przesłanie kryjące się za zaczynaniem od nowa.

Bardzo płynnie dzielimy się na tych, którzy bez większego wysiłku są w stanie z dnia na dzień postanowić, że wywrócą swoje życie do góry nogami i na tych, którzy chcieliby przeprowadzić jakąś rewolucję, ale ich wewnętrzny głos mówi im, że nie mogą lub że nie wypada. Przez część swojego życia należałam do tych pierwszych co sprawia, że czuję się w obowiązku, by powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: Jeśli chcesz zacząć od nowa, to to zrób, ale nie pozwól by stało się to twoim nałogiem,a nie stanie się nim jeśli zrozumiesz po co to robisz.

Rzuć pracę jeśli czujesz, że ta ci nie odpowiada. Zmień miejsce zamieszkania. Przestań odzywać się do znajomych. Zniknij z mediów społecznościowych. Możesz nawet sprzedać wszystko co posiadasz i stać się tzw. obywatelem świata. Rób co dusza podpowiada, ale najpierw uświadom sobie „po co? co mi to da?”. To nie żadna gra psychologiczna. Mówię poważnie. Myślałeś po co chcesz to zrobić? Jaki cel się ma za tym kryć? Jeśli nie, zrób to zanim będzie za późno.

Wolność czy pułapka?

Jeszcze parę lat temu uważałam, że najlepsze co może nas spotkać w życiu to wolność. Ta świadomość, że możesz robić dokładnie to na co masz ochotę. Zmieniałam więc pracodawców jak tylko coś mi się nie podobało. Mówi się, że statystyczny Polak zmienia pracę 5 razy w życiu, ja zmieniłam pracę już około 10 razy. To nic. Zmieniałam też miejsca zamieszkania i wyjeżdżałam do innych państw. Mówiłam sobie, że zdobywam doświadczeni, kształcę się i doświadczam życie tak jak chcę. Niestety… to była pułapka. W moich ucieczkach nie było żadnego celu, a one same stały się moim sposobem na zamiatanie problemów pod dywan. Nawet blogowanie zaczynałam kilka razy. I zawsze, kiedy pojawił się problem z brakiem weny, postanawiałam rzucić to i zacząć od nowa.

Jak „dobrze” zacząć wszystko od nowa?

Musisz wiedzieć po co to robisz. Możesz postanowić, że zmieniasz pracę, bo w tej atmosfera ci nie odpowiada albo szef jest dla ciebie niemiły. Ale jaką masz gwarancję, że w nowej nie spotka cię ta sama sytuacja? Szukaj nowej pracy ale równocześnie zrozum dlaczego w tej zadziało się tak jak się zadziało. Zła atmosfera, to nie jest wina tylko „innych”, część winy leży po twojej stronie.Niemiły szef? Może ma powód. Przepracuj w sobie to co było nie tak i stwórz plan pt. „dlaczego, kiedy zacznę od nowa, będzie lepiej”.

Zaczynanie od nowa, ma sens tylko jeśli wiesz po co to robisz i jaki jest w tym cel.

Twoje życie się nie zmieni jeśli wyjedziesz do nowego miasta ale dalej będziesz powielał te same schematyczne zachowania. Nowi znajomi nie okażą się lepsi od starych, jeśli ty będziesz ich traktował tak samo i szukał w tych samych miejscach. Odcinanie się od problemów nie sprawi, że one znikną, a ty nadal będziesz odbijał się od czarnego do białego.


Drogi Czytelniku!

Koniecznie daj znać w komentarzu jak zaczynanie od nowa kojarzy się tobie. I podziel się swoim doświadczeniem jeśli już przez to przeszedłeś. 🙂

Dodaj komentarz za pomocą facebooka lub zjedź niżej i skorzystaj z komentarzy Disqus

Komentarzy facebookowiczów

Trackback from your site.

NEWSLETTER

FreshMail.pl