Akcja Klasyka Dla Smyka ruszyła! Dołącz do nas!

Początek tygodnia zaczynamy deszczowo, acz bardzo radośnie! To wszystko za sprawą akcji, o której pisałam Wam już tutaj. Niniejszym ogłaszam, że Akcja Klasyka Dla Smyka oficjalnie ruszyła! Czujecie te pozytywne emocje? Dlaczego o tym piszę? Ponieważ w tej akcji każdy może pomóc, do czego serdecznie zachęcam, ale zacznijmy od początku…

Cel Akcji

Celem Akcji jest szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z Domów Dziecka i obdarowywanie ich książkami.

szczegóły

Organizatorami akcji są: Dagmara z bloga Socjopatka oraz Radek z bloga Osinski po ludzku.  Całość trwa od dzisiaj (20 lutego) do maja. W tym czasie organizujemy zbiórki nowych książek, które co miesiąc wysyłamy do wybranej placówki (lub placówek) opiekuńczo-wychowawczych. 20-stego dnia każdego miesiąca akcji, na blogach ambasadorów pojawi się wpis podsumowujący zebrane pakiety oraz umożliwiający ponowne zgłaszanie placówek, które według ciebie powinny dostać taki pakiet.

Klasyka Dla SMyka

Jak dołączyć do akcji Klasyka Dla Smyka?

Opcja I

Najważniejszym dla mnie punktem jest możliwość wskazania placówki, do której według ciebie powinien trafić pakiet książek. Jest to banalnie proste! Wystarczy, że do 27 lutego napiszesz w komentarzu pod tym postem proponowaną przez ciebie placówkę. Po tym dniu organizatorzy akcji wybiorą placówkę (lub placówki), do których trafią książki. Każda placówka może otrzymać pakiet tylko raz, tak by obdarowanych zostało jak najwięcej z nich. Jeśli jednak ta wskazana przez ciebie nadal nie dostała pakietu, możesz ją zgłosić ponownie w kolejnym miesiącu.

Opcja II

Sam również możesz zorganizować zbiórkę książek: wśród rodziny, znajomych, w szkole czy przedszkolu- możliwości są nieograniczone. Jeśli się zdecydujesz na taką zbiórkę, koniecznie poinformuj o tym organizatorów:  socjopatka@socjopatka.pl albo rgabinek@gmail.com .

Opcja III

Chcesz przekazać książkę (lub książki) na akcję? Super, wystarczy napisać do rgabinek@gmail.com, a on poda Ci dane do wysyłki.

Opcja IV

Jeśli chcesz zrobić „coś więcej” możesz pozyskać sponsorów, napisać do wydawnictw czy zgłosić się do czytania dzieciom z obdarowanych placówek. Tak naprawdę możesz wszystko! Wystarczy napisać do organizatorów o swoim pomyśle, a oni na pewno pomogą.

Opcje możesz dowolnie łączyć, możesz nawet robić wszystko na raz! Zanim jednak to nastąpi, odsyłam cię tutaj, gdzie znajdziesz pełen regulamin Akcji Klasyka Dla Smyka.

Podsumowanie pierwszej zbiórki

Pakiet nr 1. Od Karolina Mos z bloga www.naszebabelkowo.pl

Pakiet nr. 2. Zbiórka zorganizowana przez Magdalena Erbel z bloga www.savethemagicmoments.pl na facebookowej grupie „Przeczytaj i Podaj dalej

Pakiet nr 3. Książki od anonimowego sponsora, którego pozyskała Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl.

Pakiet nr 4. Pozycje od Asia Maja i jej mamy. Asia prowadzi bloga www.mynaswoim.pl.

Pakiet nr 5. Wszystkie książki, które zostały przesłane bezpośrednio do organizatora. Magdalena Jurczyk — zestaw „Alfreda Szklarskiego”; Mariusz Grubiński — „Mały Książę”; Agnieszka Banasik z bloga Bocian drogę zgubił — „Opowieści z Narnii”; Kamila Paszelka z bloga Psychomologia — „Opowieści z Narnii” i „Karolcia”; Marta z bloga Zafascynowana życiem — „Sposób na Alcybiadesa”, „Dzieci z Bullerbyn” oraz „Most do Terabithi”; Anna Chomiak z bloga Nieidealnaanna — 14 bajek, legend, wierszy.

Pakiet nr 6. Książki od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które pozyskała dla nas Małgorzata Śmiechowicz z bloga www.matczynefanaberie.pl


♦ Jeżeli chcesz zostać ambasadorem, albo sponsorem akcji napisz do: socjopatka@socjopatka.pl, albo rgabinek@gmail.com.
♦ Jeśli jesteś moim znajomym możesz skontaktować się bezpośrednio ze mną. Odpowiem na pytania, rozwieję wątpliwości, a nawet przekażę książki od ciebie organizatorom. Mój fb tutaj.
♦ Wszystkich, którzy chcą pomóc zapraszam do naszej grupy, gdzie dostępne są wszytskie ważne informacje: Klasyka dla Smyka

PAMIĘTAJ!

W komentarzu wpisz Dom Dziecka, który chcesz zgłosić do Akcji!  To dla ciebie niewielki wysiłek, a może to właśnie dzięki Tobie, ta placówka dostanie pakiet książek!

Dodaj komentarz za pomocą facebooka lub zjedź niżej i skorzystaj z komentarzy Disqus

Komentarzy facebookowiczów

Trackback from your site.

You might also like

  • Super! Ależ się cieszę, że jesteś z nami! ❤

  • Ta akcja jest p prostu fenomenalna. Wszystkie social media mam „zaspamowane” Klasyką Dla Smyka. 🙂 Nigdy nie cieszyłam się bardziej z jednego powtarzającego się tematu. 🙂

NEWSLETTER

FreshMail.pl