Klasyka Dla Smyka – podaruj dzieciom książkę.

klasyka dla smyka

Jako mała dziewczynka często wyjeżdżałam z dziadkiem w dalekie podróże. To były nasze wspólne podboje świata. Siedząc na tylnym siedzeniu, dbałam nie tylko o to, by droga przebiegła nam jak najmilej, ale też o to by kierowca nie zasnął w czasie jazdy. Najlepszą metodą było więc głośne czytanie książek. Później zawsze sprawdzałam, czy dziadek na pewno wszystko zrozumiał, zadając mu tysiące pytań. Kiedy czegoś nie wiedział, zmuszona byłam mu to opowiedzieć, czasem nawet kilka razy streszczając jedną książkę. Z perspektywy czasu podziwiam tę dziadkową cierpliwość! To nie lada wyczyn słuchać prawie całą drogę o jednej książce. Niemniej wspominam te czasy naprawdę dobrze. Te książki kształtowały to, kim jestem teraz. Dlatego, kiedy na blogu Dagmary znalazłam informację o akcji Klasyka Dla Smyka, bez chwili zwątpienia postanowiłam do niej dołączyć.

Klasyka Dla SMyka

Akcja organizowana przez Radka i Dagę – #KlasykaDlaSmyka ma na celu pobudzenie w dzieciach z domów dziecka pasji do czytania. Pełny regulamin akcji Klasyka Dla Smyka oraz plakat wykonany przez Justynę  znajdziesz TUTAJ.

#Klasykadlasmyka O co chodzi?

Zbieramy książki i wysyłamy je do dzieci z domów dziecka!

Każdego 20. dnia miesiąca na blogu ambasadorów (też u mnie) pojawi się wpis dotyczący akcji Klasyka Dla Smyka oraz informacje o książkach, które udało się zebrać w danym miesiącu. Każdego miesiąca (przez tydzień) w komentarzach każdy będzie mógł zgłaszać domy dziecka oraz inne placówki opiekuńczo-wychowawcze, które jego zdaniem powinny otrzymać zebrane przez nas książki.

Jedna placówka może tylko raz otrzymać od nas taką paczkę, tak by prezentem mogło cieszyć się jak najwięcej dzieci!

Jak możesz pomóc.

Możliwości pomocy są nieograniczone!

Oprócz zgłaszania w komentarzach domów dziecka, sam możesz zorganizować zbiórkę. Warto też podzielić się informacją o akcji ze znajomymi, bo im nas więcej, tym lepiej!

W ramach akcji zbieramy tylko nowe książki (sama ominęłam ten punkt podczas czytania regulaminu, dlatego teraz bardzo na to uczulam)! Każda zbiórka kończy się 18. dnia każdego miesiąca, książki uzbierane po tej dacie zostaną wysłane w następnej paczce.

Jeśli sam chcesz przekazać książki na akcję, możesz napisać bezpośrednio do Radka, który poda ci wszystkie szczegóły. Każda pomoc się liczy! Jeśli masz pytania lub pomysły napisz do organizatorów socjopatka@socjopatka.pl lub rgabinek@gmail.com.

Wciąż szukamy też wydawnictw, księgarni, fundacji, czasopism czy stron internetowych, które mogłyby nas wspomóc.

Oficjalnie #KlasykaDlaSmyka rusza już 20. lutego. To niesamowite, że w tak krótkim czasie, tak wiele nieznanych sobie osób staje się  jedną całością i pracuje na rzecz innych. Zapraszam do zapisania się do wydarzenia na facebookuDołączysz do nas?

Dodaj komentarz za pomocą facebooka lub zjedź niżej i skorzystaj z komentarzy Disqus

Komentarzy facebookowiczów

Trackback from your site.

You might also like

NEWSLETTER

FreshMail.pl